Automation: Quality first

Tecnofar otomasyonunun mükemmeliyeti

Tecnofar S.p.A., 40 yılı aşkın bir süredir çeşitli ürünlerin montajı, denetimi, ambalajlanması ve işlenmesi için otomatik sistemlerin tasarımı ve üretimi sektöründe faaliyet göstermektedir.Yıllar boyunca edinilen deneyim, şirketin esnek, yüksek performanslı ve enerji verimli makineler ve otomasyon sistemleri sunarak en çeşitli pazar ihtiyaçlarına yanıt vermesine olanak tanımıştır.Müşteriyle yakın işbirliği ve esnek ve dinamik bir organizasyon, Tecnofar S.p.A.’nın her türlü üretim ihtiyacına göre özelleştirilmiş ve özel olarak tasarlanmış çözümler önermesini sağlar.

Her bileşen, modern üç boyutlu güvenilir modelleme yazılımları ve yüksek hassasiyetli CNC işleme makineleri aracılığıyla yüksek nitelikli personel tarafından dahili olarak tasarlanır, üretilir, bir araya getirilir ve test edilir.

Tecnofar S.p.A. üretim aralığı, döner tablalı veya lineer transferli otomatik/yarı otomatik makine ve ekipmanlara, mekanik yükleme ve boşaltma özellikli kilitleme sistemlerine ve AR-GE departmanı tarafından geliştirilen çeşitli otomasyon sistemlerine ayrılmıştır.

Tecnofar S.p.A., ayrıca becerikli, konusunda uzman teknik personel sayesinde hem kurulum aşamasında hem de makinenin kullanım ömrü boyunca destek sunar.

Yıllar içinde, şirket aşağıdaki işlemler için makine tasarımı ve üretimi konusunda uzmanlaşmıştır:

  • tıbbi ve elektrikli-tıbbi bileşenlerin, otomotiv sektörü için parçaların, modüler mobilya aksesuarlarının ve genel olarak küçük metal parçaların montajı;
  • metal ve plastik kalıplama.

Zaman içinde kazanılan deneyim, Tecnofar S.p.A.’yı neredeyse tüm mekanik sektörlerindeki çözüm önerisinde yüksek rekabet düzeylerine taşımıştır.

Bu bölümde Tecnofar tarafından tasarlanan endüstriyel montaj ve paketleme otomasyon tesislerine ilişkin tüm uygunluk ve düzenlemeleri aktarıyoruz. Mükemmel bir başlangıç, bakım müdahalelerinin azaltılması ve bitmiş üründe de kalite kontrol için en iyi garantilerden biridir.

Otomatik montaj makinelerimizi benzersiz kılan özellikler şunlardır:

Modüler ANTICORODAL 100 alüminyum profillerinde, makinelerin daha işlevsel olmasını ve estetik açıdan daha hoş görünmesini sağlayan yapısal taban. Yapısal profillerin sistemi ile yapılan üretim, kaynak ve boya kullanımını gerektirmez.

Döner tabla ve/veya zaman içinde yeterli hassasiyet ve dayanıklılık sağlayan küresel kam ile lineer transfer.

Talep edilen teknik ihtiyaçlara uygun malzemeden özelleştirilmiş ham metal tutucu.

Yüksek performanslı yükleme, mekanik işleme, montaj ve boşaltma modülleri.

Her işleme aşamasında üretilen bileşenlerin kalitesinin sürekli kontrol edilmesine ve otomatik olarak sayılmasına olanak tanıyan programlanabilir mantık kontrolüne (PLC) sahip pnömatik ve elektrik tesisatı.

Gerçek zamanlı müdahaleler için uzaktan destek. Her makine, özel olarak tasarlanmış kaza önleme koruması ile donatılmıştır.

CEE Direktifleri

  • 2006/42/CE – “Makine Direktifi”;
  • 2004/108/CE – “Elektromanyetik uyumluluk”;
  • 2006/95/CE – “Alçak gerilim direktifi”

Uyumlaştırılmış Standartlar

UNI EN ISO 12100:2010
MAKİNE EMNİYETİ
Tasarım için genel prensipler -Risk değerlendirmesi ve risk azaltılması


UNI ISO/TR 14121-2:2010
MAKİNE EMNİYETİ
Risk değerlendirmesi – Bölüm 2: Pratik rehber ve yöntem örnekleri


UNI EN ISO 13857:2008
MAKİNE EMNİYETİ
Kol ve bacakların ulaşabileceği bölgelerde tehlikenin önlenmesi için güvenlik mesafeleri


UNI EN 349:2008
MAKİNE EMNİYETİ
İnsan vücuduna ait parçaların ezilmesini önlemek için minimum boşluklar


UNI EN ISO 13850:2008
MAKİNE EMNİYETİ
Acil durumlarda durdurma teçhizatı – Tasarım prensipleri


CEI EN 60204-1:2006
MAKİNE EMNİYETİ
Makinelerin elektrik donanımı


UNI EN ISO 13849-1:2008
MAKİNE EMNİYETİ
Kumanda sistemlerinin Güvenlikle ilgili kısımları – Bölüm 1: Tasarım için genel prensipler

Tedarikçiler veortaklar

Tecnofar Automation'ın birlikte çalıştığı, tasarım aşamasında esneklik, testlerde ve tesisin devreye alınmasında verimlilik ve destek söz konusu olduğunda hızlı ve kesin sonuca ulaştıran bir müdahale sağlamak için seçilen başlıca ortaklar ve tedarikçiler.

Teknik destek.

Otomasyon sisteminin yüksek özelleştirme ve performans standartları tasarlamaktan, bir araya getirmekten ve garanti etmekten vazgeçmiyoruz. Garantimiz, tesis faaliyete geçtikten sonra ortaya çıkan herhangi bir şüpheyi yanıtlamaya yönelik üst düzey bir destek hizmeti sağlayarak, satın almadan sonra da devam eder.

DESTEK ISTEYIN