Tarihçe

1973'ten beri sürekli büyümede bir gerçeklik

1973'ten beri Tecnofar'ın gelişimi

Valtellina'da kurulan Tecnofar, kırk yılı aşkın bir süredir ürünlerinin kalitesini ilk sıraya koymaktadır.

1973

Tecnofar S.n.c., 7 Haziran 1973 tarihinde adını özünden alarak doğar: üretim teknolojisi. İlk şirket merkezi Delebio, via della Battaglia, 17 adresinde bulunur. Kuruluşu, belirli bir zamanda, petrol krizinin tam ortasında gerçekleşir. Tam şu anda Tecnofar'ın arzusu, üretimini otomatikleştirmek isteyen yerel el sanatlarına destek sağlamaktır. Bu, Dell'Oca-Fransci ailesinin başlangıç noktası ve iki üyesinin girişimci hamlesinin meyvesidir: Enrico Dell'Oca ve Carlo Fransci. Dolayısıyla şirket, otomatik montaj makinelerinin tasarımı ve üretimi ile uğraşan iki kişiden doğar.

1974

9 Temmuz 1974 şirket kendi hissedar tabanını genişletir, iki yeni ortak olan Arnaldo Dell'Oca ve Bruno Fransci'nin şirkete girişini memnuniyetle karşılar ve bir S.p.a olur. Aile yapısı, bugüne kadar Tecnofar'ın tarihçesini karakterize eder.

1976

1976 yılında Tecnofar S.p.a. üretim gamını genişletmeye karar verir ve Dell'Oca e Fransci S.p.a. şirketinden enjektör iğneleri için mikro çaplı paslanmaz çelik boruların üretim departmanını satın alır.<br /> Aynı zamanda, önümüzdeki yıllarda öncü olacağı sektöre ilk desteği vererek üretim tesisinde yenilikçi kesme makineleri yaratır ve piyasaya sürer: ölçüye göre kesilmiş parçalar halinde inox çelik borular.

1982

1982 yılında şirketin ortakları, ana şirketin kapiler boruların üretimi için doğal bir çıkış sağlayarak enjektör iğneleri için kanül üretimiyle ilgilenecek Inoxan S.r.l. şirketine hayat verir. Yeni üretim kanadı, yeni alanlara ihtiyaç duyar ve bu ihtiyacı karşılamak için, sanayi kompleksinin yüzey alanı genişletilir ve böylece 4000 m²'ye ulaşır.

1984

1984 yılında şirket, Dell'Oca e Fransci S.p.a şirketine ait binanın bir bölümünü asimile ederek üretim çevresini daha da genişletir. Alanların daha fazla kullanılabilirliği ve tek kullanımlık Japon iğnelerinin ortaya çıkması, içecek makineleri için rulo boruların piyasaya sürülmesiyle üretim gamının genişlemesine tekabül edecektir.

1999

1999 yılında Tecnofar S.p.a., kendi ürün gamını genişletmek amacıyla çoğunluk hissedarı olarak, Gordona (So) T. Laser S.r.l. şirketinin kurulmasında rol alır. Özellikle, yeni tesis daha büyük çaplı elektro-kaynaklı boruların üretilmesine olanak tanıyacaktır.

2000

Yeni bin yılın girişi, SAP bilişim sisteminin piyasaya sürülmesi ve organizasyonunun yeniden yapılandırılması ile daha etkili bir iç yönetim düşünen şirketin tarihindeki temel bir adıma işaret eder: yönetimdeki jenerasyon değişiminin artık eli kulağındadır.

2000

1 Ocak 2000 Tecnofar S.p.a., Inoxan S.r.l. şirketini bünyesine katar ve şevkle yeni bir endüstriyel projeye başlar: dental anestezi iğnelerinin üretimi. Yenilikçi bir tesis sayesinde, Tecnofar S.p.a. bitmiş ürünü, nihai alıcıya ulaşmaya hazır hale getirir: diş klinikleri.

2005

2005 yılında şirket, 2008 yılında 10.000 m²'lik bir alanı kaplayacak olan kendi üretim alanlarının yüzey alanını büyük ölçüde genişleterek T. Laser S.r.l. şirketini bünyesine katar. Tecnofar Spa, yeniden, küresel pazardaki her krizde olduğu gibi, yeni iş alanları bularak kendi faaliyetini genişletmek için yapılan yatırımlarla karşılık verir.

2016

2016 yılında Tecnofar Spa, Tube ve Automation bölümlerinin ofislerini ve üretim birimlerini barındıran Gordona'daki yeni merkezini açar.

2019

2019 yılında, modern 600m’lik temiz oda ile Dental Needles bölümünü barındıracak olan tarihi Delebio merkezinin çalışmaları tamamlanır.

Bugün...

Tecnofar, her zaman daha fazla üretim verimliliği için yüksek kalite standartları sağlayarak ve her zaman sağlığa ve çevreye saygılı olarak müşteri memnuniyetine odaklanıp profesyonellik, kalite ve esneklikle geleceği tasarlıyor.

bize ulaşın